Logo

Mamo, tato co wy na to?

KAPITAL_LUDZKI 228x110pxlogo_ueefs_lewastrona 200x101px

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie wraz z partnerem Stowarzyszeniem POSTIS z Lublina rozpoczyna realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Mamo, tato co wy na to? - innowacyjny program wychowania przedszkolnego.

Projekt stanowi odpowiedź na problem jakim jest minimalny udział, bądź brak treści związanych z ekonomią i przedsiębiorczością w ramach programów wychowania przedszkolnego. Wynika to z niewiedzy rodziców i nauczycieli o konieczności rozpoczęcia tego rodzaju edukacji od najmłodszych lat. Zakres zjawiska jest duży i ważny ze względu na prawidłowy rozwój dziecka oraz jego prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Młody człowiek od wczesnego dzieciństwa uczy się wszystkiego od osób starszych. Odbywa się to poprzez obserwację, ale także przez rozmowy z dorosłymi. Mieczysław Szczodrak w swoim artykule, w Ruchu pedagogicznym , zwraca uwagę na wychowanie ekonomiczne kiedyś i dziś. Jak wielka jest różnica gospodarności człowieka wychowanego w dwudziestoleciu międzywojennym oraz okresie wojny i zaraz po niej a człowiekiem wychowywanym w czasach dzisiejszych. Wzrost poziomu życia pozbawił większość małych dzieci widoku rodziców oszczędzających każdy grosz lub też możliwości odziedziczenia po starszym rodzeństwie ubrań, zabawek czy podręczników.

Realizacja projektu, którego celem jest stworzenie programu nauczania wychowania przedszkolnego (obejmującego 3 moduły - dla 3,4 i 5-latków) z wykorzystaniem technik informacyjno-komunikacyjnych, obejmującego zagadnienia związane z ekonomią, przedsiębiorczością, ekologią, rozwojem społecznym i techniką a następnie wdrożenie go w 3 przedszkolach w woj. Lubelskim, będzie pozytywnie oddziaływać na środowisko przedszkolaka, rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo i nauczycieli.

W ramach realizacji projektu nastąpi opracowanie wstępnej wersji programu (3 moduły) wraz z kompletem materiałów dydaktycznych i scenariuszami zajęć zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Każdy z opracowanych programów będzie zawierał zbliżone tematycznie treści programowe z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, ekologii/przyrody, rozwoju społecznego i techniki. Zajęcia będą prowadzone więc w formie inderdyscyplinarnej z wykorzystaniem TIK i będą obejmować 1 etap edukacyjny. Ze względu na spec. nauczania przedszkolnego zajęcia będą doty. plastyki, ogryw. scenek, muzyki itp. Jedną z metod będzie metoda projektu.

PRODUKTY:

  • 1 innowacyjny interdyscyplinarny program nauczania (co najmniej 150h zajęć na cały moduł dla poj. grupy wiekowej)
  • 3 komplety materiałów dydaktycznych (podręcznik dla nauczyciela, konspekty zajęć, filmy edukacyjne, materiały dla dzieci, nagrania słuchowisk na CD, gra edukacyjna na komputer)

AKTUALNOŚCI

Prelegenci konferencji pt.: „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Serdecznie zapraszamy na konferencję pt.: Przedsiębiorczy Przedszkolak, która odbędzie się 22.10.2013 r. w Hotelu Victoria w Lublinie.

Swój udział w konferencji potwierdziło już dwóch prelegentów przedstawiając tematy wystąpień:

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-09-25 

Zaproszenie na konferencję pt.: „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Dnia, 22.10.2013 roku w Hotelu Victoria w Lublinie odbędzie się konferencja pt.: Przedsiębiorczy Przedszkolak w ramach projektu pt.: Mamo, tato co wy na to? - innowacyjny program wychowania przedszkolnego realizowanego przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego ...

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji dyrektorki, dyrektorów oraz opiekunów przedszkoli, punktów przedszkolnych, klubów malucha oraz osoby zainteresowane. W ramach konferencji zostaną omówione produkty powstałe w ramach projektu, podsumowane zostaną dotychczasowe etapy wdrażania programu w ...

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-09-20 

Opinia projektu traktującego o ekonomii, ekologii i oszczędzaniu wśród przedszkolaków

Dyrektorki, dyrektorów oraz opiekunów przedszkoli, punktów przedszkolnych, klubów malucha zastanawiających się czy warto interesować się projektem pt.: Mamo Tato co Wy na to? zapraszamy do przeczytania opinii Pani Angeliki Dąbek, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Skrzacik w Lublinie.

- Wdrażanie innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej Mamo, Tato co Wy na to? w przedszkolu SKRZACIK przyniosło zaskakujące efekty. Zarówno ze strony kadry prowadzącej jak i rodziców program został oceniony bardzo wysoko. Najbardziej zadowolone są jednak dzieci. Programem objęto dzieci w wieku :...

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-09-12 

Artykuł w ramach projektu "Mamo Tato co Wy na to?

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w ramach projektu pt.: "Mamo Tato co Wy na to?, który ukazł się w dzisiejszym wydaniu Kuriera Lubelskiego.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-06-25 

Harmonogram doradztwa III-VII 2013

Zamieszczamy harmonogram doradztwa w placówkach wychowania przedszkolnego.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-04-25 

Reportaż o innowacyjnej metodzie nauczania w przedszkolach

Reportaż w TVP o projekcie Mamo, tato co Wy na to? innowacyjny program wychowania przedszkolnego

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, który został zrealizowany przez TVP Lublin w ramach projektu Mamo, tato co Wy na to? innowacyjny program wychowania przedszkolnego Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie POSTIS w partnerstwie z Liderem PTE Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego sp. z o....

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-03-27 

Opinia opiekuna z Przedszkola nr 3 w Świdniku wdrażającego program pt.: „Mamo, tato co wy na to?”

Projekt pt.: "Mamo, tato co wy na to? innowacyjny program wychowania przedszkolnego obecnie jest wdrażany w Przedszkolu nr 3 im. Jana Brzechwy w Świdniku. Pani Dorota Błaszczuk, mgr pedagogiki w zakresie pedagogiki specjalnej, opiekun grupu III w Przedszkolu przesłała nam swoją recenzję projektu ora...

- Projekt pt.: Mamo, tato, co wy na to? to innowacyjny program wychowania przedszkolnego, który przybliża dzieciom pojęcia związane z ekonomią, finansami i techniką. Uczy przedsiębiorczości i racjonalnego gospodarowania finansami. W ramach realizacji tego programu dzieci 3-letnie nauczyły się oszczę...

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-02-07 

Harmonogram doradztwa w ramach projektu "Mamo, tato co wy na to?" od stycznia do marca 2013 r.

Harmonogram doradztwa dla nauczycieli wdrażających innowacyjny program wychowania przedszkolnego Mamo, tato co wy na to?.

Miesiąc: styczeń marzec 2013

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-01-22 

Innowacyjne przedszkola

Chcemy Państwu zaprezentować innowacyjne przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, które realizują

zajęcia dydaktyczne z dziećmi według innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego Mamo, tato co wy na to?

Czytaj więcejData udostępnienia: 2013-01-16 

Innowacyjny program wychowania przedszkolnego "Mamo, tato co wy na to?" - materiały dydaktyczne

Szanowni Państwo mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu wyniki prac zespołów eksperckich:

Innowacyjny program wychowania przedszkolnego, Kolorowanki i malowanki dla dzieci, Karty pracy i scenariusze zajęć, Gry edukacyjne.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2012-12-08 

1 [2] 3

Data udostępnienia: 2012-06-15 | Wyświetleń strony: 24540