Logo

Relacja z konferencji pt.: „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

Dnia, 22.10.2013 r. odbyła się konferencja pt.: Przedsiębiorczy Przedszkolak podsumowująca projekt pt.: Mamo, tato co wy na to? - innowacyjny program wychowania przedszkolnego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie wraz z partnerem Stowarzyszeniem POSTIS z Lublina.

Organizowana konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach konferencji Dyrektorki oraz Dyrektorzy placówek przedszkolnym mogli wysłuchać następujących wystąpień: Jak wykorzystać zapisy treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego do wykształcenia postawy przedsiębiorczego przedszkolaka?, Wicekurator Oświaty, Pani Anny Szczepińskiej, Organizacja i finansowanie wychowania przedszkolnego w mieście Lublin, referowała Pani Barbara Czołowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, na temat Budowania autonomii dziecka, wygłosiła bardzo dobry wykład Pani Katarzyna Dryjas, Prezes i konsultant Polskiego Stowarzyszenia Dalton, koordynator światowego projektu wczesnej edukacji dla zrównoważonego rozwoju Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, edukator, pracownik dydaktyczny.

Następnie swój popisowy występ dały dzieci z Przedszkola Skrzacik z Lublina, które uczestniczyły w projekcie pt.: Mamo Tato co Wy na to?. Dzieci dały show, który został przyjęty owacjami na stojąco przez uczestników konferencji. Za swój występ przedsiębiorcze przedszkolaki nagrodzone zostały dyplomami oraz prezentami niespodziankami.

Po programie artystycznym Pani Anna Natora, doradca metodyczny, pedagog terapeuta, promotor nowoczesnej edukacji, konsultant ds. wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, referowała temat Jak pomóc dziecku w wieku przedszkolnym przystosować się i żyć w zmieniających się warunkach.

Następnie doktoranta studiów z pedagogiki, pedagog i dydaktyk Pani Kinga Sarad-Deć, wygłosiła temat Kształtowanie postawy przedsiębiorczej w edukacji domowej i przedszkolnej.

Na zakończenie Pani Małgorzata Orzeł, Prezes PTE Zakładu Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie, kierownik projektu podsumowała rezultaty projektu pt.: Mamo Tato co Wy na to - innowacyjny program wychowania przedszkolnego.

W mediach ukazała się zapowiedz konferencji w Poranku Panoramy w TVP Lubli , podczas której Prezes PTE Sp. z o.o. w Lublinie wprowadziła w temat konferencji: http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/poranek-z-panorama/wideo/22-pazdziernika-2013/12778629

W Radiu Lublin ukazała się informacja: http://moje.radio.lublin.pl/ekonomia-wersja-dla-dzieci.html

Serdecznie dziękujemy Prelegentom za ich czynny udział w konferencji oraz wszystkim uczestnikom. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tematem oraz tak liczna Państwa obecność. Zapraszamy do kontynuacji tematu oraz przekazywania Państwa uwag odnośnie realizowanego projektu.

Data udostępnienia: 2013-10-23 | Wyświetleń strony: 3328