Logo

PTE Lublin podpisało Kartę Różnorodności

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie w zaszczytnym gronie organizacji, które podpisały Kartę Różnorodności - promowaną przez Komisję Europejską.

Karta jest pisemnym zobowiązaniem, podpisanym przez organizację, które obligują się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i decydują się działać na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyrażą gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.

Ta międzynarodowa inicjatywa, realizowana jest w takich krajach Unii Europejskiejjak:Polska,Francja, Hiszpania, Włochy, Austria, Niemcy, Szwecja, Belgia, Irlandia, Finlandia, Estonia oraz Luksemburg.

Kartę Różnorodności podpisali prezeski i prezesi takich firm jak:Aviva, British American Tobacco Polska, Danone, Deloitte Polska, Grupa Orbis,Grupa Żywiec, Kompania Piwowarska, L'Oreal Polska, Nutricia,Orange Polska,Provident Polska S.A., PwC, Totalizator Sportowy sp. z o.o., Unilever oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z o.o. w Lublinie.

Patronat honorowy nad Kartą Różnorodności w Polsce objęłaMinister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Równego Traktowaniaorazprof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Opiekunem Karty Różnorodności w Polsce w roku 2013 jest Orange Polska.

Data udostępnienia: 2013-02-26 | Wyświetleń strony: 3674