Logo

Odrodzenie Feniksa

logo_ueefs_lewastrona 200x101px KAPITAL_LUDZKI 228x110px

Dane kontaktowe

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego Sp. z.o.o w Lublinie we współpracy z partnerami: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku oraz Międzynarodowym Centrum Partnerstwa Partners Network rozpoczęło realizację projektu: Odrodzenie Feniksa innowacyjny model współpracy instytucji publicznych i niepublicznych z przedsiębiorstwami na rzecz osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze i rodziny zastępcze, Działanie nr 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.

Projekt powstał z myślą o wychowankach opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze. Celem projektu jest zwiększenie koordynacji i spójności działań publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy, pomocy i integracji społecznej oraz przedsiębiorców.

Realizatorzy projektu chcą umożliwić uczestnikom projektu pełne uczestnictwo w życiu społecznym, dostarczyć podstawowych kompetencji i zwiększy szanse edukacyjne i zawodowe oraz przybliżyć do społeczeństwa.

Produktem, który powstanie w wyniku realizacji projektu będzie opracowanie modelu i schematu poszukiwania i finansowania mieszkań dla byłych wychowanków oraz zastosowanie coachingu w postaci mentorów usamodzielnienia i opiekuna biznesowego, których zadaniem będzie wsparcie procesu wyjścia z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Informacje na temat realizacji projektu upowszechnienie będą za pomocą publikacji prasowych, kolportażu ulotek, aktualizację strony www, konta na stronie facebook (https://www.facebook.com/OdrodzenieFeniksa) oraz komunikatora gadu gadu (numer gg 43496962). Zapraszamy do kontaktu.

Projekt realizowany będzie od 01.06.2012 do 30.04.2015 na terenie całego kraju.

Informacja o partnerach:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku jest powiatową jednostką organizacyjną pomocy społecznej, która ma za zadanie pomagać ludziom w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. Centrum udziela wsparcia wszystkim potrzebującym mieszkańcom powiatu kraśnickiego.

Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network w Krakowie powstało w maju 2004 roku jako instytucjonalizacja pracy uczestników, ekspertów, trenerów - praktyków z Polsko - Amerykańskiego Programu Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski. W ramach działalności Centrum prowadzi: szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje, debaty oraz konsultacje. Ponadto popularyzuje i wdraża Program Wsparcia Koleżeńskiego dla osób bezrobotnych. Tworzy z partnerami, instytucjami rynku pracy, organizacjami pozarządowymi i parafiami lokalne Kluby Wsparcia Koleżeńskiego zapewniające wsparcie osobom zagrożonym zwalnianym z pracy i bezrobotnym.

Załączniki:

Powiązane strony:


Aktualności

Produkty w nowej szacie graficznej

Z przyjemnością prezentujemy wszystkie produkty w nowej szacie graficznej.

Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-12-30 

Pozytywna walidacja projektu

Miło jest nam poinformować, iż nasz projekt otrzymał pozytywną ocenę Krajowej Sieci Tematycznej w obszarze Zatrudnienie i Integracja.

Nie było łatwo, za nami dużo pracy, ale przed nami etap upowszechniania.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-11-12 

Piszą o nas w prasie

To już ostatni cykl ogłoszeń i promocji projektu w prasie.

W dniu dzisiejszym ukazał się ostatni artykuły w 2014r - w Gazecie Wyborczej.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-10-17 

Feniks ruszył w drogę

Feniks ruszył w drogę także w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Certyfikaty rozdane były łzy wzruszenia, obietnice i plany na przyszłość.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-10-01 

Odrodzenie feniksa produkty

Wersja finalna produktów po zakończeniu fazy testowej.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-09-03 

Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe na usługę audytu projektu "PI Odrodzenie Feniksa innowacyjny model współpracy publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy z przedsiębiorstwami na rzecz osób opuszczających placówki opiekuńczo- wychowawcze i rodziny zastępcze"

Zapraszamy do składania ofert na dotyczących przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej projektu PI Odrodzenie Feniksa innowacyjny model współpracy publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy z przedsiębiorstwami na rzecz osób opuszczających placówki opiekuńczo- wychowawcze i rodziny zastępcze.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-05-12 

Zajęcia w centrum rozwoju osobistego

Galeria zdjęć z zajęć w centrum rozwoju osobistego.

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-04-29 

Spotkanie wielkanocne w projekcie Odrodzenie Feniksa

Galeria zdjęć ze spotkania wielkanocnego w projekcie Odrodzenie Feniksa

Czytaj więcejData udostępnienia: 2014-04-29 

123 [4] 56789

Data udostępnienia: 2012-06-11 | Wyświetleń strony: 50388